RESULTS OF THE

2010 SCOTS COLLEGE

SNOWSPORTS CHAMPIONSHIPS


 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

CATEGORISED PLACING


 

 

 

 

 

Place

Alpine or SB


Bib#

Gender

Surname

First Name

 

Division

School

Time(s)

 

Male Div 6 Junior Alpine


 

 

 

 

 

1

Alpine

6

Male

Rigby

Samuel

Div

6

SCOTS

37.14

2

Alpine

14

Male

Weinert

Tom

Div

6

SCOTS

37.83

3

Alpine

23

Male

Martin

Sam

Div

6

Newington College

40.68

 

Alpine

9

Male

Leijer

Matthew

Div

6

Shore

41.11

 

Alpine

19

Male

Maher

Lachlan

Div

6

Epping Heights

42.28

 

Alpine

15

Male

Webb

Harrison

Div

6

Illawarra Grammar

45.25

 

Alpine

17

Male

Woods

Lucas

Div

6

Grammar

45.73

 

Alpine

21

Male

Kerr

Andrew

Div

6

Aranda Primary

47.85

 

Alpine

8

Male

Burns

Charlie

Div

6

SCOTS

50.08

 

Alpine

13

Male

Lavender

Hamish

Div

6

Spring Ridge Public

50.44

 

Alpine

12

Male

Tapper

Cole

Div

6

SCOTS

52.37

 

Alpine

7

Male

Cameron

Rex

Div

6

Balgowlah North Public

52.51

 

Alpine

4

Male

Torrance

Oliver

Div

6

SCOTS

56.90

 

Alpine

3

Male

Cameron

Remy

Div

6

Seaforth Pre School

57.89

 

Alpine

16

Male

Medland

Llewellyn

Div

6

SCOTS

63.97

 

Alpine

22

Male

Breuer

Asher

Div

6

Black & Gold

65.77

 

Alpine

5

Male

Thangaraj

Aravin

Div

6

SCOTS

66.70

 

Alpine

11

Male

Grafen

Matthew

Div

6

SCOTS

68.27

 

Alpine

20

Male

Mccrohon

Louis

Div

6

Burwood Public

96.99

 

Alpine

10

Male

Zeilic

Robert

Div

6

SCOTS

DNF

 

Alpine

2

Male

Hardwick

Hugo

Div

6

SCOTS

DNS

 

Alpine

18

Male

Bortoli

Zachary

Div

6

Engadine Public

DNS

 

 

Female Div 6 Junior Alpine

 

 

 

 

 

 

 

1

Alpine

27

Female

Gray

Ella

Div

6

Jindabyne Central

41.49

2

Alpine

30

Female

Baff

Josie

Div

6

Jindabyne Central

41.96

3

Alpine

24

Female

Heaydon

Phoebe

Div

6

Atchison Pre School

43.84

 

Alpine

28

Female

Bosco

Emma Jane

Div

6

PLC Sydney

45.31

 

Alpine

29

Female

Murphy

Letitia

Div

6

Jindabyne Central

54.97

 

Alpine

26

Female

Bosco

Clare Anne

Div

6

PLC Sydney

61.17

 

Alpine

25

Female

Tregonning

Charlotte

Div

6

Illawarra Grammar

DNS

 

 

Male Div 5 Junior Alpine


 

 

 

 

 

 

1

Alpine

63

Male

Spanos

Billy

Div

5

Redlands

31.11

2

Alpine

56

Male

Heaydon

Henry

Div

5

Reddam House

31.19

3

Alpine

62

Male

Mcadam

Hugh

Div

5

SCOTS

34.69

 

Alpine

74

Male

Jackson

Ethan

Div

5

Illawarra Grammar

36.20

 

Alpine

77

Male

Stewart

Jackson

Div

5

Jindabyne Central

36.30

 

Alpine

57

Male

Yip

Tristian

Div

5

Canberra Grammar

36.41

 

Alpine

58

Male

Burns

Chester

Div

5

SCOTS

37.82

 

Alpine

59

Male

Podgornik

Hugo

Div

5

SCOTS

39.02

 

Alpine

60

Male

Leijer

Nicholas

Div

5

Shore

39.15

 

Alpine

65

Male

Banning

Jaymes

Div

5

SCOTS

39.32

 

Alpine

66

Male

Oayda

Oliver

Div

5

SCOTS

39.54

 

Alpine

71

Male

Bowers

Luke

Div

5

Black & Gold

39.93

 

Alpine

73

Male

Sackelariou

Alexandre

Div

5

Black & Gold

41.61

 

Alpine

72

Male

Dragovick

Milan

Div

5

SMGS

41.64

 

Alpine

55

Male

Fenton-Lee

Thomas

Div

5

SCOTS

41.67

 

Alpine

67

Male

Shah-Brittain

Raagi

Div

5

Kings

41.68

 

Alpine

69

Male

Shah-Brittain

Gaari

Div

5

Kings

42.09

 

Alpine

70

Male

Mobbs

Redmond

Div

5

SCOTS

43.14

 

Alpine

76

Male

Gall

Lachlan

Div

5

Cranbrook

45.19

 

Alpine

75

Male

Hemmings

Sam

Div

5

Black & Gold

45.41

 

Alpine

68

Male

Swan

Alexander

Div

5

SCOTS

49.17

 

Alpine

61

Male

Whitehead

Harry

Div

5

Shore

DNS

 

 

Female Div 5 Junior Alpine

 

 

 

 

 

 

 

1

Alpine

41

Female

Stewart

Georgia

Div

5

Queenwood

33.18

2

Alpine

35

Female

Campana

Olivia

Div

5

Newport Public

33.37

3

Alpine

43

Female

Bowers

Georgia

Div

5

Lane Cove Public

34.60

 

Alpine

50

Female

Murphy

Antonia

Div

5

Jindabyne Central

35.19

 

Alpine

44

Female

Heimann

Emily

Div

5

Jindabyne Central

35.73

 

Alpine

40

Female

Stewart

Hannah

Div

5

Queenwood

38.44

 

Alpine

45

Female

Woods

Claudia

Div

5

SCEGGS Darlinghurst

40.85

 

Alpine

48

Female

Koltai

Chelsea

Div

5

Ascham

41.47

 

Alpine

38

Female

Evans

Lucy

Div

5

Loreto Kirribilli

43.38

 

Alpine

37

Female

Panaretto

Sylvie

Div

5

Queenwood

43.48

 

Alpine

46

Female

Webb

Georgia

Div

5

Illawarra Grammar

44.44

 

Alpine

36

Female

Gracie

Olivia

Div

5

Kambala

51.06

 

Alpine

64

Female

Irving

Adelaide

Div

5

Balgowlah North Public

52.91

 

Alpine

42

Female

Mackay

Ruby

Div

5

Wenona

54.75

 

Alpine

39

Female

Irving

Chloe

Div

5

Balgowlah North Public

70.37

 

Alpine

47

Female

Mullins

Paris

Div

5

Kambala

96.89

 

Alpine

49

Female

Roberts

Maya

Div

5

Ascham

DNS

 

 

Male Div 4 Junior Alpine


 

 

 

 

 

 

1

Alpine

120

Male

Adams

Jack

Div

4

SCOTS

28.47

2

Alpine

118

Male

Stevens

Joshua

Div

4

SCOTS

29.31

3

Alpine

121

Male

Dragovick

Ilija

Div

4

SMGS

31.39

 

Alpine

1

Male

Weinert

Jack

Div

4

SCOTS

31.65

 

Alpine

126

Male

Stevens

Jacob

Div

4

SCOTS

31.70

 

Alpine

141

Male

Koltai

Harley

Div

4

Cranbrook

34.47

 

Alpine

117

Male

Mandl

Max

Div

4

Radford College

34.67

 

Alpine

114

Male

Tuckwell

Ryan

Div

4

Jindabyne Central

37.96

 

Alpine

136

Male

Sullivan

Ben

Div

4

ST Ignatius Riverview

38.00

 

Alpine

140

Male

Breuer

Joel

Div

4

Black & Gold

38.37

 

Alpine

131

Male

Lavender

William

Div

4

Spring Ridge Public

38.38

 

Alpine

122

Male

Medland

Oliver

Div

4

SCOTS

38.76

 

Alpine

134

Male

Hewat

James

Div

4

Riverview

38.99

 

Alpine

130

Male

Roney

Wim

Div

4

Cranbrook

39.13

 

Alpine

128

Male

Wright

Matthew

Div

4

SCOTS

39.42

 

Alpine

137

Male

Mackay

Harrison

Div

4

ST Ignatius Riverview

39.62

 

Alpine

142

Male

Gall

Alexander

Div

4

Cranbrook

40.01

 

Alpine

112

Male

Baff

Henry

Div

4

Jindabyne Central

40.27

 

Alpine

123

Male

Pennell

Torsten

Div

4

SCOTS

41.36

 

Alpine

135

Male

Neuhaus

Will

Div

4

Neutral Bay Public

41.79

 

Alpine

124

Male

Mcadam

Angus

Div

4

SCOTS

41.90

 

Alpine

138

Male

Hemmings

Conrad

Div

4

Black & Gold

42.35

 

Alpine

129

Male

Fenton-Lee

Robert

Div

4

SCOTS

44.65

 

Alpine

115

Male

Lockhart

James

Div

4

SCOTS

46.55

 

Alpine

132

Male

Solano

Enzo

Div

4

Trinity Grammar

46.67

 

Alpine

133

Male

Woods

Jack

Div

4

Grammar

49.14

 

Alpine

119

Male

Pianca

Christopher

Div

4

Radford College

49.96

 

Alpine

116

Male

Tapper

Finn

Div

4

SCOTS

50.09

 

Alpine

127

Male

Greaves

Angus

Div

4

SCOTS

51.24

 

Alpine

125

Male

Dixon

Matthew

Div

4

SCOTS

DNS

 

Alpine

139

Male

Glanville

Max

Div

4

Black & Gold

DNS

 

 

Female Div 4 Junior Alpine

 

 

 

 

 

 

 

1

Alpine

90

Female

Leijer

Natalie

Div

4

Ravenswood

31.34

2

Alpine

88

Female

Hough

Annabelle

Div

4

Ravenswood

32.06

3

Alpine

104

Female

Rigby

Lauren

Div

4

Ascham

33.54

 

Alpine

92

Female

Lambert

Sarah

Div

4

Jindabyne Central

33.77

 

Alpine

94

Female

Stewart

Abbey

Div

4

Queenwood

33.79

 

Alpine

89

Female

Jackson

Aspen

Div

4

Queenwood

34.78

 

Alpine

102

Female

Breuer

Olivia

Div

4

Moriah College

36.78

 

Alpine

103

Female

Mcfadyen

Maisie

Div

4

Ascham

37.40

 

Alpine

98

Female

Mccrohon

Maria

Div

4

MLC Burwood

37.56

 

Alpine

97

Female

Hartwig

Alice

Div

4

Radford College

39.11

 

Alpine

95

Female

Morelli

Charli

Div

4

Illawarra Grammar

39.60

 

Alpine

99

Female

Kerr

Jennifer

Div

4

Radford College

40.84

 

Alpine

87

Female

Hinds

Georgia

Div

4

Kincoppal

42.26

 

Alpine

105

Female

Michael

Ella

Div

4

Ascham

43.01

 

Alpine

85

Female

Phillips

Cassie

Div

4

Kambala

43.66

 

Alpine

86

Female

Woolford

Maddie

Div

4

Beauty Point Public

45.02

 

Alpine

91

Female

Tapper

Rose

Div

4

Kambala

45.10

 

Alpine

109

Female

Murphy

Charlotte

Div

4

Jindabyne Central

46.95

 

Alpine

101

Female

Healy

Erin

Div

4

Radford College

47.14

 

Alpine

106

Female

O’Connell

Jessie

Div

4

Ascham

47.24

 

Alpine

100

Female

Lockhart

Maddie

Div

4

Kambala

48.67

 

Alpine

110

Female

Conrad

Emmerson

Div

4

Kambala

49.08

 

Alpine

111

Female

Poiner

Isabelle

Div

4

Queenwood

50.66

 

Alpine

107

Female

Huynh

Madeleine

Div

4

Ascham

50.69

 

Alpine

96

Female

Sanders

Tessa

Div

4

Ravenswood

52.49

 

Alpine

93

Female

Irving

Lily

Div

4

Balgowlah North Public

53.19

 

Alpine

108

Female

Durham

Sophie

Div

4

Ascham

69.27

 

 

Fastest Male Junior Alpine Divs 4, 5 & 6

 

 

 

 

 

 

 

1

Alpine

120

Male

Adams

Jack

Div

4

SCOTS

28.47

 

 

Fastest Female Junior Alpine Divs 4, 5 & 6


 

 

 

 

 

 

1

Alpine

90

Female

Leijer

Natalie

Div

4

Ravenswood

31.34

 

 

Male Div 3 Senior Alpine


 

 

 

 

 

 

1

Alpine

174

Male

Hough

Max

Div

3

SCOTS

26.79

2

Alpine

171

Male

Thompson

Oliver

Div

3

SMGS

28.05

3

Alpine

200

Male

King

Richard

Div

3

Shore

29.45

 

Alpine

169

Male

Casey

Edward

Div

3

SCOTS

30.15

 

Alpine

185

Male

Hinds

Matthew

Div

3

SCOTS

31.02

 

Alpine

186

Male

Lavender

Henry John

Div

3

SCOTS

31.71

 

Alpine

202

Male

Richardson

Peter

Div

3

Cranbrook

33.22

 

Alpine

188

Male

Raine

Lukas

Div

3

SCOTS

33.33

 

Alpine

193

Male

O’Connor

Harrison

Div

3

ST Ignatius Riverview

35.37

 

Alpine

195

Male

Solano

Marco

Div

3

Trinity Grammar

35.65

 

Alpine

170

Male

Connell

Mackenzie

Div

3

Newington

36.22

 

Alpine

183

Male

Potgieter-Denton

Jonah

Div

3

SCOTS

36.93

 

Alpine

199

Male

Michael

Zak

Div

3

Black & Gold

37.00

 

Alpine

201

Male

Pamaretto

Oscar

Div

3

Scots

37.42

 

Alpine

172

Male

Mcfadyen

Tom

Div

3

SCOTS

38.34

 

Alpine

194

Male

Mackay

Nicholas

Div

3

ST Ignatius Riverview

38.35

 

Alpine

178

Male

Conrad

Alex

Div

3

Crandbrook

39.36

 

Alpine

190

Male

Williams

Alexander

Div

3

SCOTS

39.90

 

Alpine

180

Male

Taylor

Blake

Div

3

SCOTS

40.60

 

Alpine

176

Male

Medland

Maximilian

Div

3

SCOTS

40.77

 

Alpine

198

Male

Dickinson

Thomas

Div

3

Trinity Grammar

42.05

 

Alpine

175

Male

Price

Matthew

Div

3

Trinity Grammar

42.47

 

Alpine

197

Male

Bull

Matthew

Div

3

Trinity Grammar

42.71

 

Alpine

184

Male

Renton

William

Div

3

SCOTS

42.72

 

Alpine

196

Male

Grubb

Dylan

Div

3

Radford College

42.76

 

Alpine

182

Male

Bermingham

Riley

Div

3

SCOTS

45.04

 

Alpine

189

Male

Stewart

James

Div

3

SCOTS

46.49

 

Alpine

181

Male

Gower-Brown

Oliver

Div

3

SCOTS

48.02

 

Alpine

191

Male

Cranfield

Ignatius

Div

3

SCOTS

53.30

 

Alpine

187

Male

Copland

Grayson

Div

3

SCOTS

55.84

 

Alpine

173

Male

Evans

Will

Div

3

ST Ignatius Riverview

DNS

 

Alpine

177

Male

Payne

Sam

Div

3

SCOTS

DNS

 

Alpine

179

Male

Poiner

Oliver

Div

3

SCOTS

DNS

 

Alpine

192

Male

Minton

Jarryd

Div

3

ST Ignatius Riverview

DNS

 

 

Female Div 3 Senior Alpine

 

 

 

 

 

 

 

1

Alpine

155

Female

Sugerman

Hannah

Div

3

SMGS

29.54

2

Alpine

149

Female

Spanos

Zoe

Div

3

Redlands

30.00

3

Alpine

152

Female

Lambert

Diana

Div

3

Macarthur Anglican

31.05

 

Alpine

163

Female

Roberts

Sarah

Div

3

Ascham

31.51

 

Alpine

145

Female

Dennis

Sarah

Div

3

Queenwood

31.55

 

Alpine

324

Female

Baff

Georgia

Div

3

SMGS

31.80

 

Alpine

148

Female

Leijer

Emily

Div

3

Ravenswood

32.10

 

Alpine

156

Female

Jackson

Tahlia

Div

3

Illawarra Grammar

33.11

 

Alpine

161

Female

Weiss

Nina

Div

3

Radford College

34.77

 

Alpine

146

Female

Campana

Isabella

Div

3

Stella Maris College

34.78

 

Alpine

150

Female

Byers

Montana

Div

3

Macarthur Anglican

35.07

 

Alpine

143

Female

Stewart

Ashleigh

Div

3

Jindabyne Central

35.12

 

Alpine

151

Female

Cosier

Emma

Div

3

Macarthur Anglican

35.50

 

Alpine

162

Female

Healy

Rachel

Div

3

Radford College

35.64

 

Alpine

165

Female

Rigby

Claudia

Div

3

Ascham

35.97

 

Alpine

164

Female

Dobbie

Madeleine

Div

3

Ascham

37.17

 

Alpine

154

Female

Maye

Cassandra

Div

3

SMGS

37.33

 

Alpine

166

Female

Huynh

Catherine

Div

3

Ascham

37.41

 

Alpine

144

Female

Garrett

Celine

Div

3

PLC Sydney

37.46

 

Alpine

168

Female

Moore

Aislinn

Div

3

Telopea Park High

37.58

 

Alpine

160

Female

Banning

Bronte

Div

3

Kambala

38.42

 

Alpine

157

Female

Maher

Phoebe

Div

3

PLC Sydney

40.35

 

Alpine

153

Female

Upton

Ashleigh

Div

3

Ravenswood

45.32

 

Alpine

167

Female

Gall

Annabelle

Div

3

Ascham

46.58

 

Alpine

147

Female

Lax

Georgina

Div

3

Queenwood

60.27

 

Alpine

158

Female

Locke

Harriet

Div

3

Queenwood

DNS

 

Alpine

159

Female

Mccrohon

Georgina

Div

3

MLC Burwood

DNS

 

 

Male Div 2 Senior Alpine

 

 

 

 

 

 

 

1

Alpine

242

Male

Garner

Lee

Div

2

SCOTS

27.71

2

Alpine

226

Male

Lloyd

Max

Div

2

SCOTS

28.71

3

Alpine

222

Male

Wittock

Sacha

Div

2

SCOTS

29.56

 

Alpine

220

Male

Reilly

Christopher

Div

2

SCOTS

29.77

 

Alpine

237

Male

O’Sullivan

Daniel

Div

2

De La Salle Revesby Heights

30.04

 

Alpine

243

Male

Lee

Andrew

Div

2

Shore

30.63

 

Alpine

221

Male

Berry

Nicholas

Div

2

SCOTS

31.34

 

Alpine

224

Male

Matheson

James

Div

2

SCOTS

31.60

 

Alpine

239

Male

Higgins

Mitchell

Div

2

Radford College

33.44

 

Alpine

232

Male

Mandl

Eric

Div

2

Radford College

34.01

 

Alpine

225

Male

Dolden

Kurt

Div

2

SCOTS

34.50

 

Alpine

238

Male

Hartwig

Samuel

Div

2

Radford College

35.13

 

Alpine

241

Male

Falzarono

Neal

Div

2

Radford College

35.23

 

Alpine

233

Male

Robertson

Duncan

Div

2

SCOTS

36.12

 

Alpine

240

Male

Roderick

Tom

Div

2

Radford College

36.48

 

Alpine

229

Male

Schubert

Will

Div

2

SCOTS

37.01

 

Alpine

235

Male

Middlehurst

Roderick

Div

2

Cranbrook

40.11

 

Alpine

227

Male

Hughson

Michael

Div

2

SCOTS

40.78

 

Alpine

230

Male

Porter

Marcus

Div

2

SCOTS

41.44

 

Alpine

236

Male

Middlehurst

Lachlan

Div

2

Cranbrook

41.98

 

Alpine

223

Male

Kennedy

Edward

Div

2

SCOTS

42.33

 

Alpine

228

Male

Carr

Jake

Div

2

SCOTS

43.51

 

Alpine

231

Male

Rugless

Andrew

Div

2

SCOTS

DNS

 

Alpine

234

Male

Bard

Jonathan

Div

2

SCOTS

DNS

 

 

Female Div 2 Senior Alpine

 

 

 

 

 

 

 

1

Alpine

214

Female

Moore

Alia

Div

2

Telopea Park High

29.23

2

Alpine

208

Female

Mallis

Madeleine

Div

2

PLC Sydney

30.94

3

Alpine

212

Female

Roberts

Elena

Div

2

Ascham

31.36

 

Alpine

210

Female

Maye

Tessa

Div

2

SMGS

34.51

 

Alpine

211

Female

Banning

Zoe

Div

2

Kambala

36.29

 

Alpine

209

Female

Neve

Gemma

Div

2

SCEGGS Darlinghurst

36.43

 

Alpine

213

Female

White

Mikaela

Div

2

Meridn Anglican Girls

36.73

 

Alpine

205

Female

Leijer

Sophie

Div

2

Ravenswood

39.04

 

Alpine

207

Female

Cosier

Rebecca

Div

2

Macarthur Anglican

42.49

 

Alpine

206

Female

Waller

Lillian

Div

2

Kambala

44.29

 

 

Male Div 1 Senior Alpine

 

 

 

 

 

 

 

1

Alpine

266

Male

Robertson

Sam

Div

1

SCOTS

26.09

2

Alpine

265

Male

Mckinnon

Edward

Div

1

SCOTS

26.52

3

Alpine

286

Male

Podgorski

Alex

Div

1

SCOTS

26.97

 

Alpine

282

Male

Evans

Kristofer

Div

1

SMGS

27.24

 

Alpine

268

Male

Allaby

Justin

Div

1

Shore

30.35

 

Alpine

274

Male

Sadowsky

Nicholas

Div

1

Newington College

30.87

 

Alpine

271

Male

Scandrett

Adrian

Div

1

SCOTS

30.89

 

Alpine

283

Male

Martin

Miles

Div

1

Newington College

30.98

 

Alpine

279

Male

Hall

Matthew

Div

1

Radford College

31.84

 

Alpine

284

Male

Simoni

Dylan

Div

1

Newington College

32.84

 

Alpine

267

Male

Woolford

Jack

Div

1

SCOTS

33.61

 

Alpine

281

Male

Barron

Billy

Div

1

Radford College

33.98

 

Alpine

278

Male

Laker

Darren

Div

1

Radford College

34.08

 

Alpine

285

Male

Newall

Hugh

Div

1

Radford College

34.70

 

Alpine

272

Male

Wenham

Nicholas

Div

1

SCOTS

35.38

 

Alpine

275

Male

Mulcahy

Edward

Div

1

SCOTS

37.46

 

Alpine

277

Male

Deakins

Andrew

Div

1

Radford College

40.88

 

Alpine

280

Male

Weston

David

Div

1

Macarthur Anglican

40.93

 

Alpine

276

Male

Sun

Miao

Div

1

SCOTS

184.16

 

Alpine

269

Male

Mcfadyen

Alex

Div

1

SCOTS

DNS

 

Alpine

270

Male

Payne

Nick

Div

1

SCOTS

DNS

 

Alpine

273

Male

Harris

Marc

Div

1

SCOTS

DNS

 

 

Female Div 1 Senior Alpine

 

 

 

 

 

 

 

1

Alpine

255

Female

Rigby

Shauna

Div

1

Radford College

29.43

2

Alpine

250

Female

Sykes

Emma

Div

1

PLC Sydney

30.69

3

Alpine

251

Female

Reilly

Gwendolyn

Div

1

Queenwood

32.60

 

Alpine

254

Female

Evered

Caitlin

Div

1

Radford College

37.29

 

Alpine

252

Female

Corr

Ellen

Div

1

Queenwood

39.66

 

Alpine

253

Female

Gin

Laura

Div

1

MLC Burwood

41.00

 

 

Fastest Male Senior Alpine Divs 1, 2 & 3


 

 

 

 

 

 

1

Alpine

266

Male

Robertson

Sam

Div

1

SCOTS

26.09

 

 

Fastest Female Senior Alpine Divs 1, 2 & 3


 

 

 

 

 

 

1

Alpine

214

Female

Moore

Alia

Div

2

Telopea Park High

29.23

 

 

Male Div 6 Snowboard


 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

379

Male

Rigby

Samuel

Div

6

SCOTS

81.80

 

 

Male Div 5 Snowboard


 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

388

Male

Kennedy-Hunt

Lewis

Div

5

SCOTS

42.91

2

Snowboard

393

Male

Mullholland

Hayden

Div

5

Gerringong Public

46.75

3

Snowboard

389

Male

Blunden

Denali

Div

5

Newington College

47.18

 

Snowboard

386

Male

Dahan

Kristian

Div

5

Oatley Public

48.00

 

Snowboard

387

Male

Stone

Finlay

Div

5

Balgowlah Heights Public

54.92

 

Snowboard

392

Male

Jackson

Ethan

Div

5

Illawarra Grammar

59.26

 

Snowboard

390

Male

Masjuk

Callum

Div

5

Macarthur Anglican

60.02

 

Snowboard

391

Male

Shah-Brittain

Raagi

Div

5

Kings

63.60

 

 

Female Div 6 Snowboard


 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

376

Female

Kell

Zahra

Div

6

Wisemans Ferry Primary

63.96

2

Snowboard

377

Female

Baff

Josie

Div

6

Jindabyne Central

64.61

3

Snowboard

375

Female

Masjuk

Sascha

Div

6

Macarthur Anglican

172.28

 

 

Female Div 5 Snowboard

 

 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

382

Female

Phillips

Ursula

Div

5

Gordon West Public

67.89

 

 

Male Div 4 Snowboard


 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

403

Male

Stevens

Joshua

Div

4

SCOTS

38.68

2

Snowboard

406

Male

Blunden

Keanu

Div

4

Newington College

42.14

3

Snowboard

404

Male

Cox

Matthew

Div

4

Kororo Public

42.59

 

Snowboard

407

Male

Vagne

Joshua

Div

4

Jindabyne Central

43.30

 

Snowboard

1

Male

Stevens

Jacob

Div

4

SCOTS

43.52

 

Snowboard

402

Male

Mandl

Max

Div

4

Radford College

46.33

 

Snowboard

400

Male

Evans

Max

Div

4

ST Ignatius Riverview

47.31

 

Snowboard

408

Male

Baff

Henry

Div

4

Jindabyne Central

52.80

 

Snowboard

399

Male

Fielder

Asher

Div

4

SCOTS

56.81

 

Snowboard

405

Male

Murray

Fred

Div

4

SCOTS

62.97

 

Snowboard

401

Male

Hammond

Mathew

Div

4

SCOTS

DNS

 

 

Female Div 4 Snowboard

 

 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

397

Female

Wilton

Isabella

Div

4

Manly Village Public

60.64

2

Snowboard

396

Female

Jackson

Aspen

Div

4

Queenwood

254.04

 

 

Fastest Male Snowboard Div 4, 5 & 6


 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

403

Male

Stevens

Joshua

Div

4

SCOTS

38.68

 

 

Fastest Female Snowboard Div 4, 5 & 6


 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

397

Female

Wilton

Isabella

Div

4

Manly Village Public

60.64

 

 

Male Div 3 Snowboard


 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

440

Male

Dowd

Hugo

Div

3

Pittwater House

38.60

2

Snowboard

439

Male

Turner

Drew

Div

3

SMGS

38.93

3

Snowboard

429

Male

Richardson

Andrew

Div

3

SCOTS

40.89

 

Snowboard

436

Male

Lambert

Adam

Div

3

Jindabyne Central

41.36

 

Snowboard

433

Male

Mcniven

Angus

Div

3

Cranbrook

42.45

 

Snowboard

426

Male

Kennedy-Hunt

Adam

Div

3

SCOTS

44.75

 

Snowboard

432

Male

Mayer

Beau

Div

3

Crandbrook

44.81

 

Snowboard

435

Male

Loxton

Stuart

Div

3

SCOTS

46.15

 

Snowboard

442

Male

Wilton

Harrison

Div

3

Shore

46.20

 

Snowboard

438

Male

Masjuk

Nicholas

Div

3

Macarthur Anglican

51.45

 

Snowboard

431

Male

Towning

Louis

Div

3

SCOTS

52.63

 

Snowboard

427

Male

Stone

Harrison

Div

3

Shore

53.51

 

Snowboard

441

Male

Cox

Geoff

Div

3

Radford College

54.95

 

Snowboard

430

Male

Johnston

Simon

Div

3

SCOTS

55.70

 

Snowboard

443

Male

King

Richard

Div

3

Shore

55.75

 

Snowboard

428

Male

Knight

Benjamin

Div

3

Trinity Grammar

DNS

 

Snowboard

434

Male

Linn

Murray

Div

3

SCOTS

DNS

 

Snowboard

437

Male

Clouston

Benjamin

Div

3

ST Ignatius

DNS

 

 

Female Div 3 Snowboard


 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

414

Female

Alexis

Maddy

Div

3

Pittwater House

39.85

2

Snowboard

422

Female

Borgese

Tiffany

Div

3

PLC Sydney

41.87

3

Snowboard

416

Female

Whitehead

Laura

Div

3

International Grammar

43.08

 

Snowboard

421

Female

Mullholland

Madeleine

Div

3

Kiama High

43.94

 

Snowboard

423

Female

Baff

Georgia

Div

3

SMGS

45.43

 

Snowboard

419

Female

Keighley

Ashleigh

Div

3

SMGS

47.53

 

Snowboard

418

Female

Cross

Riley

Div

3

Pittwater House

48.52

 

Snowboard

415

Female

Dahan

Madeleine

Div

3

PLC Sydney

50.01

 

Snowboard

420

Female

Jackson

Tahlia

Div

3

Illawarra Grammar

52.01

 

Snowboard

417

Female

Evans

Hannah

Div

3

Loreto Kirribilli

53.61

 

Snowboard

413

Female

Stevens

Angela

Div

3

Kincoppal

DNS

 

 

Male Div 2 Snowboard


 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

474

Male

Mcalpin

Joss

Div

2

Hurlstone Agricultural

36.80

2

Snowboard

478

Male

Alexis

Ben

Div

2

Pittwater House

38.48

3

Snowboard

480

Male

Garner

Lee

Div

2

SCOTS

39.49

 

Snowboard

465

Male

Murray

Charlie

Div

2

SCOTS

39.51

 

Snowboard

469

Male

Ettleson

Casper

Div

2

SCOTS

40.71

 

Snowboard

468

Male

Santifort

Martijn

Div

2

SCOTS

41.31

 

Snowboard

481

Male

Wright

Josh

Div

2

SMGS

41.64

 

Snowboard

462

Male

Mullins

Luke

Div

2

SCOTS

43.15

 

Snowboard

460

Male

Bennett

Blake

Div

2

SCOTS

43.22

 

Snowboard

464

Male

Simmons

Alex

Div

2

SCOTS

43.47

 

Snowboard

476

Male

Phillips

Llewellyn

Div

2

Kings

44.69

 

Snowboard

472

Male

Mcdonogh

Christian

Div

2

SCOTS

46.22

 

Snowboard

463

Male

Lax

Sebastian

Div

2

SCOTS

46.59

 

Snowboard

466

Male

Dolden

Kurt

Div

2

SCOTS

47.33

 

Snowboard

477

Male

Dugdale

Issac

Div

2

Radford College

48.47

 

Snowboard

470

Male

Mandl

Eric

Div

2

Radford College

50.07

 

Snowboard

473

Male

Kennedy

Luke

Div

2

Macarthur Anglican

50.26

 

Snowboard

479

Male

Azzopardi

Justin

Div

2

Macarthur Anglican

50.66

 

Snowboard

461

Male

Knight

Matthew

Div

2

Trinity Grammar

DNS

 

Snowboard

467

Male

Gunns

William

Div

2

Trinity Grammar

DNS

 

Snowboard

471

Male

Schulz

Jack

Div

2

SCOTS

DNS

 

Snowboard

475

Male

Caillard

Dominic

Div

2

Trinity Grammar

DNS

 

 

Female Div 2 Snowboard


 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

451

Female

Turnbull

Biba

Div

2

St Catherine's Waverley

38.68

2

Snowboard

454

Female

Turner

Ellise

Div

2

SCEGGS Darlinghurst

39.63

3

Snowboard

450

Female

Dahan

Stephanie

Div

2

PLC Sydney

40.00

 

Snowboard

457

Female

Tudhope

Annabel

Div

2

Wenona

40.04

 

Snowboard

456

Female

Brasser

Rebecca

Div

2

Radford College

41.50

 

Snowboard

458

Female

Blake

Ashleigh

Div

2

PLC Sydney

46.65

 

Snowboard

453

Female

Waters

China

Div

2

Pittwater House

47.25

 

Snowboard

455

Female

Taylor

Annelise

Div

2

Radford College

47.61

 

Snowboard

452

Female

Onsley

Rebekah

Div

2

Pittwater House

58.00

 

 

Male Div 1 Snowboard


 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

490

Male

Whitehead

Gregory

Div

1

SCOTS

34.95

2

Snowboard

494

Male

Ettleson

Felix

Div

1

SCOTS

37.33

3

Snowboard

492

Male

Fielder

Elliot

Div

1

SCOTS

38.40

 

Snowboard

499

Male

Mullholland

Nick

Div

1

Kiama High

39.06

 

Snowboard

496

Male

Cosier

Edward

Div

1

Macarthur Anglican

40.06

 

Snowboard

491

Male

Davidson

Myles

Div

1

SCOTS

40.21

 

Snowboard

493

Male

Miller

Max

Div

1

SCOTS

45.41

 

Snowboard

500

Male

Dunster

Nick

Div

1

Kiama High

49.08

 

Snowboard

497

Male

Kennedy

Benjamin

Div

1

Macarthur Anglican

51.20

 

Snowboard

495

Male

Morton

Lachlan

Div

1

Trinity Grammar

56.13

 

Snowboard

498

Male

Marsden

Hugh

Div

1

SMGS

DNS

 

 

Female Div 1 Snowboard


 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

484

Female

Lochtenberg

Jessica

Div

1

Kincoppal

40.14

2

Snowboard

485

Female

Phillips

Una

Div

1

Bridgidine College

42.82

3

Snowboard

486

Female

Gardiner

Arabella

Div

1

Kincoppal

47.58

 

Snowboard

487

Female

Lutz-Hughes

Marlena

Div

1

International Grammar

50.82

 

 

Fastest Male Snowboard Divs 1, 2 & 3


 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

490

Male

Whitehead

Gregory

Div

1

SCOTS

34.95

 

 

Fastest Female Snowboard Divs 1, 2 & 3


 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

451

Female

Turnbull

Biba

Div

2

St Catherine's Waverley

38.68

 

 

Male Parents Alpine - U 39

 

 

 

 

 

 

 

1

Alpine

301

Male

Bedingfield

Scott

U

39

 

45.32

 

Alpine

302

Male

Tregonning

Jay

U

39

 

DNS

 

 

Male Parents Alpine -O 40

 

 

 

 

 

 

 

1

Alpine

322

Male

Koltai

Les

O

40

 

31.87

2

Alpine

317

Male

Koci

Vit

O

40

 

32.11

3

Alpine

308

Male

Pennell

Michael

O

40

 

32.55

 

Alpine

318

Male

Hartwig

David

O

40

 

32.70

 

Alpine

316

Male

Webb

Brad

O

40

 

33.78

 

Alpine

313

Male

Woods

Richard

O

40

 

34.11

 

Alpine

319

Male

Mccrohon

Louis

O

40

 

34.21

 

Alpine

307

Male

Leijer

Ian

O

40

 

34.54

 

Alpine

309

Male

Mandl

Jonothan

O

40

 

34.82

 

Alpine

321

Male

Hemmings

Ian

O

40

 

35.67

 

Alpine

315

Male

Morelli

Ermond

O

40

 

35.96

 

Alpine

303

Male

Falzarono

Tony

O

40

 

37.45

 

Alpine

311

Male

Steggall

John

O

40

 

40.52

 

Alpine

320

Male

Weiss

Ottmar

O

40

 

41.26

 

Alpine

312

Male

Irving

Tim

O

40

 

42.80

 

Alpine

310

Male

Scandrett

Laurie

O

40

 

44.01

 

Alpine

314

Male

Neuhaus

Ian

O

40

 

54.72

 

Alpine

306

Male

Allaby

Mark

O

40

 

61.05

 

 

Female Parents Alpine - U 39


 

 

 

 

 

 

1

Alpine

290

Female

Scandrett

Verity

U

39

 

34.20

2

Alpine

291

Female

Bedingfield

Karinne

U

39

 

49.40

 

 

Female Parents Alpine

 

 

 

 

 

 

 

1

Alpine

294

Female

Leijer

Kristen

O

40

 

36.04

2

Alpine

298

Female

Lutz

Helen

O

40

 

36.83

3

Alpine

296

Female

Neuhaus

Meg

O

40

 

37.39

 

Alpine

295

Female

Steggall

Sue

O

40

 

42.49

 

Alpine

297

Female

Dench

Lyn

O

40

 

52.95

 

 

Male Parents Snowboard


 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

362

Male

Tickle

Mark

O

40

 

38.25

2

Snowboard

360

Male

Alexis

Todd

O

40

 

46.48

3

Snowboard

361

Male

Mandl

Jonathan

O

40

 

54.44

 

 

Female Parents Snowboard - U 39


 

 

 

 

 

 

1

Snowboard

350

Female

Tickle

Susan

U

39

 

45.80

 

 

Female Parents Snowboard - O 40


 

 

 

 

 

1

Snowboard

355

Female

Brassier

Dominique

O

40

 

52.34

 

 

Male Parents U40


 

 

 

 

 

1

Alpine

322

Male

Koltai

Les

O

40

 

31.87

 

 

Female Parents U40

 

 

 

 

 

 

 

1

Alpine

290

Female

Scandrett

Verity

U

39

 

34.20