2015

THE SCOTS RACE

RESULTS

RankBibNameRed(Rk)Blue(Rk)TotalSchool
Alpine Division 1 Boys
1316Jack Adams25.54(1)25.48(1)51.02SCOTS
2315Edward Casey26.37(2)25.64(2)52.01SCOTS
3323Adam Malouf28.91(8)26.33(3)55.24SCOTS
4319Jack Weinert28.46(5)27.48(4)55.94SCOTS
5320Dylan Grubb27.92(3)28.03(6)55.95RADFORD
6318Hugo O'Neill28.34(4)27.80(5)56.14SCOTS
7324Ethan Jackson28.47(6)28.10(7)56.57ILLAWARRA GRAMMAR
8317Josh Stevens28.74(7)29.44(8)58.18SCOTS
9321Fraser Ross30.81(9)30.77(9)1:01.58CRANBROOK
10325Karl Hall33.67(10)32.65(10)1:06.32SACS
Alpine Division 1 Girls
1304Zoe Spanos26.87(1)27.02(1)53.89REDLANDS
2307Kate Hobbs28.25(2)27.88(2)56.13SMGS
3306Aspen Jackson29.11(3)28.68(3)57.79QUEENWOOD
4308Keiraley O'Connor29.62(4)28.90(4)58.52ST CLARE'S COLLEGE CANBERRA
5310Abbey Stewart31.46(5)30.50(5)1:01.96QUEENWOOD
6309Tahlia Jackson31.93(6)31.32(6)1:03.25ILLAWARRA GRAMMAR
7311Nina Weiss32.47(7)32.25(7)1:04.72RADFORD COLLEGE
8305Madison Traynor36.24(8)37.30(8)1:13.54QUEENWOOD
Snowboard Division 1 Boys
1523Josh Stevens32.44(1)31.01(2)1:03.45SCOTS
2531Alex Dickson32.56(2)33.28(5)1:05.84SMGS
3526Max Mandl34.66(3)33.03(4)1:07.69RADFORD
4524Henry Collins37.63(6)32.27(3)1:09.90SCOTS
5529Adam Lambert39.73(7)30.38(1)1:10.11JINDABYNE CENTRAL
6527Liam Crowe35.58(4)34.91(6)1:10.49THE KINGS SCHOOL
7525Asher Fielder36.75(5)36.18(8)1:12.93SCOTS
8528Luke Chaplin40.07(8)35.64(7)1:15.71BULLI HS
Snowboard Division 1 Girls
1515Laura Whitehead34.72(1)34.44(1)1:09.16INTERNATIONAL GRAMMAR
2517Sienna Doolan36.28(2)36.67(3)1:12.95KIRRAWEE HS
3519Greta Welin38.59(4)36.48(2)1:15.07CANBERRA COLLEGE
4518Indira Shinn Rees37.57(3)37.82(4)1:15.39NARRABUNDAH COLLEGE
5516Aspen Jackson39.59(5)39.38(5)1:18.97QUEENWOOD
6513Madeleine Dahan41.77(6)39.85(6)1:21.62PLC SYDNEY
7514Yuma Kloiser-Jones42.62(7)42.21(7)1:24.83REDLANDS
Alpine Division 2 Boys
1293Liam Michael25.25(1)24.82(1)50.07ROWLAND HALL
2277Billy Spanos27.20(2)26.58(2)53.78REDLANDS
3296Hamish Cowan27.28(3)27.26(3)54.54SHORE
4289Robert Fenton-Lee27.66(4)27.31(4)54.97SCOTS
5280Jordan Thompson28.17(5)27.76(5)55.93SCOTS
6291Tristan Yip28.88(8)28.08(6)56.96CANBERRA GRAMMAR
7275Harrison Wain28.70(6)28.83(7)57.53SCOTS
8276Jacob Stevens29.43(10)28.88(8)58.31SCOTS
9299James Meares29.19(9)29.71(10)58.90SHORE
10285William Lavender30.43(11)30.38(13)1:00.81SCOTS
11292Dylan Siow-Lee30.85(13)29.97(11)1:00.82SYDNEY GRAMMAR
12281Hugo Podgornik31.31(16)29.65(9)1:00.96SCOTS
13286Louis Dulhunty30.76(12)30.47(14)1:01.23SCOTS
14290Alexander Aroney31.87(18)30.05(12)1:01.92SCOTS
15=273Kai Joye31.44(17)31.03(15)1:02.47SCOTS
15=297Jackson Quinn30.94(15)31.53(17)1:02.47SMGS
17287Jaymes Banning30.91(14)32.32(18)1:03.23SCOTS
18282Thomas Kaldor33.28(19)32.49(19)1:05.77SCOTS
19298Harry Keenan35.30(21)31.10(16)1:06.40SHORE
20283Thomas Negus34.72(20)32.88(20)1:07.60SCOTS
21295Jack Franklin37.41(22)37.38(21)1:14.79MACARTHUR ANGLICAN
22294Lincoln Bartlett39.79(23)39.30(22)1:19.09MACARTHUR ANGLICAN
23288Tom Burrow44.75(24)42.28(23)1:27.03SHORE
24274Nicholas Cheung28.78(7)58.48(24)1:27.26SCOTS
Alpine Division 2 Girls
1254Georgia Bowers27.93(1)28.16(3)56.09PYMBLE LADIES COLLEGE
2267Charli Morelli28.54(2)28.08(1)56.62ILLAWARRA GRAMMAR
3268Sarah Lambert28.59(3)28.11(2)56.70JINDABYNE CENTRAL
4269Zoe Cree29.90(7)28.73(4)58.63PYMBLE LADIES COLLEGE
5262Claudia Wheatley29.41(5)29.23(6)58.64PYMBLE LADIES COLLEGE
6265Rachel Cantrill29.21(4)29.66(9)58.87CANBERRA GIRLS GRAMMAR SCHOOL
7263Isabella Emmert29.79(6)29.26(7)59.05SMGS
8252Olivia Watkinson30.02(8)29.08(5)59.10REDLANDS
9251Jennifer Kerr30.69(9)29.51(8)1:00.20RADFORD
10255Sarah Leatherbarrow31.61(11)30.44(10)1:02.05ROSEVILLE COLLEGE
11270Isabella Oatley31.37(10)31.00(11)1:02.37SMGS
12253Kirstin Ross33.46(12)33.03(15)1:06.49SCEGGS
13264Natalie Chen33.85(13)32.65(12)1:06.50NORTH SYDNEY GIRLS
14260Sarah Brake34.37(15)32.67(13)1:07.04RADFORD
15266Lara Franks34.83(17)32.77(14)1:07.60RADFORD
16258Taylor Drayton33.86(14)34.30(17)1:08.16MACARTHUR ANGLICAN
17256Talulah Morrison34.42(16)33.84(16)1:08.26KAMBALA
18257Liana Isaias White36.39(18)35.18(18)1:11.57ASCHAM
19261Imogen McLean36.56(19)35.43(19)1:11.99MERICI COLLEGE
20259Jessica Hall38.46(20)37.20(20)1:15.66MACARTHUR ANGLICAN
Snowboard Division 2 Boys
1499Lewis Kennedy-Hunt32.00(1)32.00(1)1:04.00SCOTS
2494Jacob Stevens36.14(3)34.25(4)1:10.39SCOTS
3497Callum Masjuk35.45(2)36.37(7)1:11.82MACARTHUR ANGLICAN
4495Edward Barrow36.53(4)36.36(6)1:12.89SCOTS
5498Julian Howard38.03(6)35.56(5)1:13.59SCOTS
6501Christopher Ballas37.00(5)36.69(8)1:13.69SCOTS
7496Kristian Dahan39.87(7)34.10(3)1:13.97TRINITY GRAMMAR
8507Bryn Nicholas44.44(12)33.30(2)1:17.74SMGS
9508Joshua Agnew40.94(9)38.26(9)1:19.20THE SOUTHPORT SCHOOL
10502Matthew Lisser40.83(8)39.62(10)1:20.45SCOTS
11511Declan Dent41.20(10)40.23(11)1:21.43ARNDELL ANGLICAN COLLEGE
12510Kobi Dent42.14(11)40.61(12)1:22.75ARNDELL ANGLICAN COLLEGE
13500Daniel Ballas47.36(13)41.14(13)1:28.50SCOTS
14504Ethan Fletcher50.74(14)45.97(14)1:36.71SCOTS
15506Ryan Kennedy1:01.19(15)1:03.25(15)2:04.44MACARTHUR ANGLICAN
Snowboard Division 2 Girls
1490Geneva Guy33.84(1)34.14(1)1:07.98SMGS
2486Tina Taylor34.92(3)34.17(2)1:09.09JINDABYNE CENTRAL
3488Sarah Lambert34.80(2)34.73(3)1:09.53JINDABYNE CENTRAL
4484Maisie Phillips39.15(4)37.27(4)1:16.42SMGS
5482Emily Heimann39.22(5)38.56(5)1:17.78JINDABYNE CENTRAL
6485Natalie Chen42.18(6)40.80(6)1:22.98NORTH SYDNEY GIRLS
7481Tamara Cowley43.30(7)41.02(7)1:24.32BARRENJOEY HS
8489Rebecca Matthes46.82(8)45.29(8)1:32.11SMGS
9487Charlotte Thompson54.65(9)52.54(9)1:47.19MERICI COLLEGE
10483Cora McCloskey1:58.85(10)2:09.46(10)4:08.31ST CATHERINES
Alpine Division 3 Boys
1219Tom Davies27.09(2)26.31(2)53.40SCOTS
2236Finn Sadler27.02(1)26.40(3)53.42NARRABEEN SPORTS
3222Thomas Fenton-Lee27.17(4)26.27(1)53.44SCOTS
4220Marcus Howes27.15(3)26.83(4)53.98SCOTS
5225Robbie Zeilic28.25(5)27.80(6)56.05SCOTS
6221Jasper Cobcroft28.39(6)28.23(8)56.62SCOTS
7215Marcus Robert Mead29.13(9)27.69(5)56.82SCOTS
8217Tom Weinert28.43(7)28.67(9)57.10SCOTS
9210Ethan Cheung28.81(8)28.96(12)57.77SCOTS
10246Oskar Hall30.30(12)28.85(11)59.15BARKER COLLEGE
11216James Brenchley29.99(10)29.74(13)59.73SCOTS
12238Felix Zylinski32.49(16)27.88(7)1:00.37SMGS
13223Andrew Kerr31.68(13)28.74(10)1:00.42RADFORD
14228Max Schulz32.46(15)31.21(14)1:03.67SCOTS
15242James Leatherbarrow30.08(11)34.14(18)1:04.22SHORE
16230Hamish Lavender32.59(17)31.83(15)1:04.42SCOTS
17211Charlie Burns33.48(18)32.92(16)1:06.40SCOTS
18224Jett Joye32.44(14)34.84(19)1:07.28SCOTS
19227Rex Cameron34.10(19)34.01(17)1:08.11MANLY SELECTIVE
20247Christian Stadelmann35.01(21)35.16(21)1:10.17CATHOLIC COLLEGE WODONGA
21213Joshua Williams35.26(22)35.18(22)1:10.44SCOTS
22218Marcus Podgornik36.66(24)35.49(23)1:12.15SCOTS
23237Felix Morrison36.15(23)36.40(24)1:12.55SCOTS
24248Hugo Hinckfuss37.68(25)35.07(20)1:12.75SCOTS
25233Sebastian Green39.81(27)37.35(25)1:17.16SCOTS
26240Connor Isaias White39.62(26)38.74(27)1:18.36SCOTS
27232James Dryden41.11(30)38.48(26)1:19.59SCOTS
28234William Booth40.43(28)39.63(28)1:20.06SCOTS
29235Angus Booth41.09(29)41.14(29)1:22.23SCOTS
30239Alex Reddel42.04(32)42.12(30)1:24.16TRINITY GRAMMAR
31241Julien Bloch41.88(31)42.43(31)1:24.31SCOTS
32214James Durran47.37(33)45.78(32)1:33.15SCOTS
33243Quinn Cooney1:03.11(34)1:04.17(33)2:07.28SCOTS
Did not finish
229David Patterson34.72(20)SCOTS
Alpine Division 3 Girls
1196Elliane Hall27.98(1)27.62(1)55.60SMGS
2206Emmie Phillips28.80(2)28.17(2)56.97JINDABYNE CENTRAL
3190Eliza-Grace Gannon29.61(5)28.52(3)58.13SCEGGS
4207Emma Cree29.59(4)28.70(4)58.29PYMBLE LADIES COLLEGE
5203Josie Baff29.63(6)29.32(5)58.95JINDABYNE CENTRAL
6193Zara Gardiner29.31(3)30.27(7)59.58JINDABYNE CENTRAL
7192Layla Nazha30.20(7)30.42(8)1:00.62MLC BURWOOD
8200Alexandra Chen31.29(9)30.15(6)1:01.44HORNSBY GIRLS
9209Abby Bonic30.63(8)31.36(10)1:01.99KAMBALA
10199Jesse Quinn31.74(10)31.14(9)1:02.88SMGS
11201Emma Bosco32.00(11)31.84(12)1:03.84PLC SYDNEY
12204April O'Neill33.11(13)31.75(11)1:04.86ST CATHERINES
13187Emelia Kloster32.75(12)32.40(14)1:05.15KAMBALA
14198Olivia Emmert33.18(14=)32.24(13)1:05.42SMGS
15188Annabel Cusack33.18(14=)32.91(15)1:06.09SMGS
16202Ella Pernice36.11(18)35.05(16)1:11.16FRENSHAM
17185Claudia Woods35.30(16)35.89(18)1:11.19SCEGGS
18197Milla Jarvis35.68(17)35.60(17)1:11.28ASCHAM
19205Chloe Irving39.76(19)39.67(19)1:19.43STELLA MARIS COLLEGE
20195Millie Staines39.98(20)40.85(20)1:20.83ST CATHERINES
21194Jessica Turner41.61(21)41.25(21)1:22.86MACARTHUR ANGLICAN
Snowboard Division 3 Boys
1474Ronan Preston35.48(1)34.19(1)1:09.67PICTON HIGH
2469Flynn Doolan36.29(2)34.84(2)1:11.13KIRRAWEE HS
3245Henry Baff36.73(3)36.50(3)1:13.23SMGS
4471Huon Shinn Rees39.75(4)37.88(5=)1:17.63TELOPEA PARK
5462James Whitfield40.05(5)39.27(8)1:19.32SCOTS
6476Ocean Roberts41.91(7)39.11(7)1:21.02JINDABYNE CENTRAL
7470Finn Sadler40.13(6)40.99(10)1:21.12NARRABEEN SPORTS
8472Kye Chaplin46.49(10)36.80(4)1:23.29ST JOHN BOSCO COLLEGE
9465Robbie Zeilic46.86(12)37.88(5=)1:24.74SCOTS
10466Jack Dye42.33(8)42.48(11)1:24.81SCOTS
11475Max Boland42.94(9)42.63(12)1:25.57ULLADULLA HIGH
12459Max Townsend46.65(11)44.44(13)1:31.09SCOTS
13473Zak Malone47.17(13)44.85(14)1:32.02BULLI HIGH
14461Ewan Richter47.68(14)49.22(16)1:36.90RADFORD
151David Patterson52.94(15)47.87(15)1:40.81SCOTS
16464Kody Pitt1:02.23(17)40.95(9)1:43.18SCOTS
17463Matthew Grafen57.71(16)55.48(17)1:53.19SCOTS
18460Darcy De Mestre1:03.02(18)56.27(18)1:59.29SCOTS
Snowboard Division 3 Girls
1451Alexandra Chen37.33(1)37.59(1)1:14.92HORNSBY GIRLS
2456Josie Baff38.30(2)38.03(2)1:16.33JINDABYNE CENTRAL
3454Celeste Towning42.15(3)42.46(3)1:24.61ASCHAM
4449Nicola Pitt43.20(4)42.56(4)1:25.76ST CATHERINES
5452Scarlett Peate44.75(5)42.66(5)1:27.41SMGS
6450Clementine Mobbs48.16(6)45.67(6)1:33.83KAMBALA
7455Emily Robertson-Hahn48.19(7)47.11(7)1:35.30BEDE POLDING COLLEGE
8457Caycee Stratten50.07(9)48.46(8)1:38.53KIAMA HIGH
9448Bethany Richter49.80(8)49.85(9)1:39.65RADFORD
10453Luka Reents51.35(10)55.33(10)1:46.68KAMBALA
11447Madison Davis59.10(11)58.57(11)1:57.67RAVENSWOOD
Alpine Division 4 Boys
1173Joey Steggall26.90(1)26.56(1)53.46MANLY VILLAGE
2162James Huon28.55(3)27.96(2)56.51SCOTS
3139Oliver Logan28.40(2)29.23(4)57.63SCOTS
4140Jack Drummond30.06(5)28.26(3)58.32SCOTS
5176Baillie Brown29.67(4)29.31(5)58.98SMGS
6160Aiden El-Hakim30.40(6)29.57(6)59.97AUST. INT. ACADEMY
7179Flynn Mooney30.75(8)30.03(7)1:00.78CANBERRA GRAMMAR
8165Ryan Nazha30.51(7)31.40(11)1:01.91STRATHFIELD SOUTH PS
9180David Meares31.97(10)30.77(9)1:02.74SHORE
10177Fletcher Thew31.03(9)32.64(16)1:03.67JINDABYNE CENTRAL
11150Jack Duncan32.13(11)31.60(13)1:03.73SCOTS
12156Arimasa Uchida32.59(12)31.63(14)1:04.22HILLCREST CHRISTIAN COLLEGE
13163Lachlan Greentree32.78(13)31.54(12)1:04.32ROUSE HILL ANGLICAN
14143Winston Kloster33.11(14)32.18(15)1:05.29SCOTS
15147Connor Cusack34.77(17)31.19(10)1:05.96SMGS
16166Taj Leung34.12(15)33.94(18=)1:08.06WOOLLAHRA PS
17172William Brake35.11(19)33.89(17)1:09.00RADFORD
18178Kristian Kocic35.20(20)34.35(20)1:09.55THE KINGS SCHOOL
19144Aravin Thangaraj35.86(21)33.94(18=)1:09.80SYDNEY GRAMMAR
20151Jasper Jarvis35.07(18)34.79(21)1:09.86SCOTS
21145Dominick Wharton34.47(16)35.60(23)1:10.07CANTERBURY COLLEGE
22170Matthew Ger36.18(22)36.77(24)1:12.95MOSMAN PREP
23148Frederick Toone37.92(25)35.34(22)1:13.26SYDNEY GRAMMAR
24167Luke Harrison36.24(23)37.07(25)1:13.31MOSMAN PREP
25171Ben Ger37.53(24)38.04(27)1:15.57MOSMAN PREP
26146Edward Masters38.18(26)38.05(28)1:16.23SCOTS
27153Edward Cropper38.46(27)38.71(30)1:17.17SCOTS
28168Harry Staines39.09(28)38.37(29)1:17.46SCOTS
29158Zachary Howell40.79(29)37.36(26)1:18.15SCOTS
30164Harrison Cunningham43.95(32)42.34(31)1:26.29SCOTS
31149Lachlan Herring43.62(30)44.46(33)1:28.08RADFORD
32152Ryan Zylstra45.56(34)43.18(32)1:28.74SCOTS
33175Archie Dallen44.94(33)45.00(34)1:29.94MOSMAN PREP
34169Thomas Choong43.64(31)46.50(35)1:30.14MOSMAN PREP
35157Thomas Cooke47.63(35)47.72(36)1:35.35SCOTS
36174Oscar Beregi52.44(36)50.53(37)1:42.97MOSMAN PREP
Did not finish
155Joseph Gazal1:01.32(37)SCOTS
159Zachary Bortoli30.71(8)JINDABYNE CENTRAL
Alpine Division 4 Girls
1126Kyra Wheatley28.40(1)27.80(1)56.20PYMBLE LADIES COLLEGE
2125Claudia Cowan31.67(2)31.62(3)1:03.29MANLY VILLAGE
3131Laura Papworth33.85(5=)30.94(2)1:04.79BILGOLA PLATEAU PUBLIC
4120Clare Bosco33.02(4)31.83(4)1:04.85PLC SYDNEY
5118Ella Gray32.63(3)32.53(5)1:05.16JINDABYNE CENTRAL
6129Lily Papadopoulos33.85(5=)34.52(8)1:08.37QUEENWOOD
7130Madeleine Kiely35.24(7)34.35(6)1:09.59LORETO KIRRIBILLI
8122Georgia Brose35.26(8)34.46(7)1:09.72ST BERNARD QLD
9132Taya Dent36.46(10=)35.17(9)1:11.63ARNDELL ANGLICAN COLLEGE
10114Grace Mullins37.00(13)35.41(10)1:12.41QUEENWOOD
11121Eloise Siow-Lee36.40(9)36.46(13)1:12.86WENONA
12116Annabel Fenwick36.48(12)36.40(11)1:12.88QUEENWOOD
13133Zana Evans36.46(10=)38.01(14)1:14.47JINDABYNE CENTRAL
14124Lily Howell40.62(16)36.41(12)1:17.03KAMBALA
15127Zoe Stanley39.16(14)40.11(16)1:19.27WENONA
16115Claudia Holmes39.64(15)40.17(17)1:19.81REDLANDS
17128Amy McKenzie41.98(17)38.63(15)1:20.61ASCHAM
18117Bonnita Green45.63(18)46.66(18)1:32.29KAMBALA
19119Emily Greentree48.30(19)49.11(19)1:37.41ROUSE HILL ANGLICAN
Snowboard Division 4 Boys
1440Flynn Gannon37.30(1)36.55(1)1:13.85NEWINGTON COLLEGE
2445Kade Isemonger39.68(2)38.61(2)1:18.29CURRUMBIN STATE
3443Joshua Robertson-Hahn40.54(3)40.45(3)1:20.99CATTAI PUBLIC
4437James Johnstone42.66(4)42.13(5)1:24.79SCOTS
5439Oliver Torrance43.32(5)41.83(4)1:25.15SCOTS
6436Riley Pitt44.79(6)44.25(6)1:29.04SCOTS
7435Winston Kloster49.25(7)47.49(8)1:36.74SCOTS
8438William Johnstone50.47(8)46.94(7)1:37.41SCOTS
9433Will Howes53.25(10)52.85(9)1:46.10SCOTS
10441Jack-Albert Buman54.41(11)1:03.18(10)1:57.59BUNDEENA PS
11444Hayden Brunton51.89(9)1:12.73(11)2:04.62HILLS INTERNATIONAL COLLEGE
Snowboard Division 4 Girls
1425Mia Chawner40.12(1)41.15(1)1:21.27SMGS
2427Kasey Kelley43.41(2)42.25(2)1:25.66HOLY SPIRIT NICHOLLS
3429Jessica Dickson45.66(3)43.46(3)1:29.12SMGS
4426Hannah Hall46.88(4)43.79(4)1:30.67SMGS
5428Georgia Brose58.59(5)55.19(5)1:53.78ST BERNARD QLD
Alpine Division 5 Boys
1100Duncan Cowan29.34(1)28.28(1)57.62MANLY VILLAGE
286Ruben Anton Mead32.30(2)31.29(2)1:03.59SCOTS
395Noah El-Hakim33.87(3)33.75(3)1:07.62AUST. INT. ACADEMY
489Geoffrey Hughes34.53(4)33.80(4)1:08.33SCOTS
5108Louie McCrohon34.62(5)34.20(5)1:08.82TRINITY GRAMMAR
6111Harry Stiel35.22(6)34.72(6)1:09.94MOSMAN PREP
7104Maxson Chen35.93(7)34.78(7)1:10.71ST IVES NORTH PS
8102Remy Cameron36.38(8)36.60(9)1:12.98MOSMAN PREP
980Jack Walker38.26(13)36.19(8)1:14.45SCOTS
10105Vinson Chen37.85(11)36.79(10)1:14.64ST IVES NORTH PS
1197Isaac Nazha38.20(12)36.89(11)1:15.09STRATHFIELD SOUTH PS
12106Julian Podgornik37.79(10)37.41(13)1:15.20SCOTS
1393Thomas Brenchley37.01(9)38.37(15)1:15.38SCOTS
1491Phoenix Johnston38.44(14)37.92(14)1:16.36SCOTS
1599Lachlan Brose38.86(15)39.16(16)1:18.02ST BERNARD QLD
1688Thomas Norgard39.88(16)40.24(20)1:20.12SCOTS
17103Will Stanley40.67(18)39.79(18)1:20.46ROSEVILLE PS
1884Carter Davis41.23(19)39.85(19)1:21.08WAHROONGA PREP
1992Harper Stewart41.58(20)39.55(17)1:21.13SCOTS
2085Luca Holmes40.46(17)41.56(23)1:22.02REDLANDS
2182Edward Black43.24(24)41.23(22)1:24.47SCOTS
22101Ollie Genner42.97(22)41.67(24)1:24.64MOSMAN PREP
2383Hugo Fayyad41.82(21)42.93(28)1:24.75SCOTS
2494Hugh Green42.98(23)41.80(25)1:24.78SCOTS
2579Jay McKenzie43.68(25)41.18(21)1:24.86SCOTS
2681Louis Kaye44.37(26)42.86(27)1:27.23SCOTS
2787Albert Toone44.72(27)43.99(29)1:28.71SCOTS
28107William Robson45.38(28)44.17(30)1:29.55SCOTS
29109Sam Ford47.01(30)42.58(26)1:29.59MANLY WEST
3096Lachlan Cunningham45.64(29)45.79(31)1:31.43SCOTS
31110Remy Warrington48.17(31)46.18(32)1:34.35SCOTS
3290Will Herring50.69(32)47.81(33)1:38.50RADFORD
Did not finish
98Zane Nazha36.99(12)STRATHFIELD SOUTH PS
Alpine Division 5 Girls
166Cassandra Nicholls30.11(1)30.69(1)1:00.80SMGS
261Aliza Steggall32.15(2)32.07(3)1:04.22MANLY VILLAGE
368Millie Rundle32.77(3)31.97(2)1:04.74MANLY WEST PRIMARY
471Charlotte Mooney33.60(4)33.43(5)1:07.03CANBERRA GIRLS GRAMMAR
555Momone Uchida33.91(5)33.37(4)1:07.28HILLCREST CHRISTIAN COLLEGE
670Lulu Papworth33.99(6)34.15(6)1:08.14BILGOLA PLATEAU PUBLIC
752Maya Billingham35.18(7)34.67(7)1:09.85QUEENWOOD
863Jessica Dawson36.18(8)35.42(8)1:11.60JINDABYNE CENTRAL
956Helena Karedis36.96(9)36.97(9)1:13.93QUEENWOOD
1073Heli Laajoki37.28(10=)37.89(11)1:15.17MOUNT ROGERS PRIMARY
1178Hannah McIlwaine37.90(12)38.00(12)1:15.90MANLY WEST
1269Olivia Kiely39.05(13)37.12(10)1:16.17LORETO KIRRIBILLI
1317Holly Isemonger39.71(15)39.04(13)1:18.75CURRUMBIN STATE
1467Keisha Tickle39.65(14)39.98(14)1:19.63NEWPORT PS
1560Maddison Brose39.73(16)41.01(17)1:20.74ST BERNARD QLD
1658Georgia Gardiner41.79(17)40.55(16)1:22.34JINDABYNE CENTRAL
1751Ava Von Stolzenheim42.81(18)40.38(15)1:23.19KAMBALA
1862Lara Gilson43.10(19)43.26(18)1:26.36KAMBALA
1964Ella Hurtis43.39(20)43.50(19)1:26.89GOULBURN WEST PS
2053Lily Thangaraj45.12(21)48.25(22)1:33.37KAMBALA
2175Alessandra Sydun-West49.25(22)46.66(20)1:35.91PLC SYDNEY
2259Sophia Isaias White49.97(23)47.03(21)1:37.00CLAREMONT COLLEGE
2365Lilly Ryan52.02(25)50.47(23)1:42.49GOULBURN WEST PS
2457Emily Logan51.65(24)51.44(24)1:43.09ERSKINEVILLE PUBLIC
2554Ruby Norgard1:06.03(26)52.50(25)1:58.53ST CATHERINES
Did not finish
76Abbey Evans37.28(10=)JINDABYNE CENTRAL
Snowboard Division 5 Boys
1419Maxson Chen40.74(2)40.17(1)1:20.91ST IVES NORTH PS
2420Vinson Chen40.22(1)46.32(4)1:26.54ST IVES NORTH PS
3414Allen Kirby44.01(3)43.63(2)1:27.64NEWPORTS PS
4416Phoenix Johnston44.52(4)45.80(3)1:30.32SCOTS
5422Jobe Isemonger49.61(5)48.91(5)1:38.52CURRUMBIN STATE
6421Louie McCrohon55.57(7)51.82(6)1:47.39TRINITY GRAMMAR
7415Michael Jenkins54.72(6)57.12(7)1:51.84SCOTS
8417Lachlan Brose59.99(8)58.38(8)1:58.37ST BERNARD QLD
Snowboard Division 5 Girls
1410Cassandra Nicholls53.25(1)51.07(2)1:44.32SMGS
2409Sascha Masjuk54.83(2)50.12(1)1:44.95MACARTHUR ANGLICAN
3412Aiesha Stivell56.86(3)52.10(3)1:48.96BUNDEENA PS
4408Maya Billingham1:00.90(4)54.23(4)1:55.13QUEENWOOD
5411Lara Gilson2:05.60(5)1:35.00(5)3:40.60KAMBALA
Alpine Division 6 Boys
141Sam Rundle35.56(1)35.58(2)1:11.14MANLY WEST PRIMARY
232Bayley Sadler37.13(2)34.95(1)1:12.08NEWPORT PS
322Charlie Howes39.41(5)36.91(3)1:16.32BEAUTY POINT PS
447Toby McIlwaine38.40(3)40.67(5)1:19.07MANLY WEST
530Julian Harrison43.94(9)38.18(4)1:22.12MOSMAN PUBLIC
637Max Papadopoulos39.35(4)43.42(9)1:22.77SHORE
727Daniel El-Hakim42.39(7)41.04(7)1:23.43AUST. INT. ACADEMY
843John-Maxwell Fuller43.13(8)40.74(6)1:23.87CRANBROOK
935Aidan Dawson41.70(6)42.94(8)1:24.64JINDABYNE CENTRAL
1033Archie Stanley44.24(11)43.69(10)1:27.93ROSEVILLE PS
1138Joshua May44.77(12)43.84(11)1:28.61DALGETY PS
1220Edward Johnstone44.23(10)44.80(12)1:29.03SCOTS
1348James Ford47.22(13)45.66(13)1:32.88MANLY WEST
1421Baxter Torrance48.60(14)52.26(17)1:40.86SCOTS
1524Oscar Gray49.33(15)52.82(18)1:42.15GIDGILLY
1642Edward Robson52.67(18)49.91(14)1:42.58SCOTS
1750Kody Warrington52.99(19)50.42(15)1:43.41SCOTS
1839William May50.96(16)57.86(20)1:48.82DALGETY PS
1926Edward Green57.27(22)51.92(16)1:49.19DOUBLE BAY PS
2023Finn Gibson52.57(17)58.73(23)1:51.30PROUILLE CATHOLIC SCHOOL
2129Layth Nazha56.60(21)56.34(19)1:52.94STRATHFIELD SOUTH PS
2249Marko Kocic55.58(20)1:00.35(25)1:55.93THE KINGS SCHOOL
2328William Cunningham1:05.86(24)58.59(22)2:04.45SCOTS
2444Levi McCammon1:13.19(26)58.16(21)2:11.35CANTERBURY COLLEGE
2519Jordon Warrington1:11.73(25)1:00.13(24)2:11.86SCOTS
2640James Tickle1:17.31(28)1:00.51(26)2:17.82DAY CARE
2745Joshua McCammon1:13.68(27)1:11.62(28)2:25.30CANTERBURY COLLEGE
2846Frank Podgornik1:26.15(29)1:10.28(27)2:36.43SCOTS
2936Blake Nicholls1:30.84(30)1:22.67(29)2:53.51GIDGILLY
Did not finish
31Charlie Silvester1:46.29(30)SCOTS
34Maksymilian Godoy1:03.27(23)SCOTS
Alpine Division 6 Girls
114Arabella Wheatley38.55(1)38.03(1)1:16.58PYMBLE LADIES COLLEGE
215Alice Papworth42.94(2)40.41(2)1:23.35BILGOLA PLATEAU PUBLIC
35Clementine Toone45.46(6)41.94(3)1:27.40ASCHAM
43Sydney Davis43.46(3)44.07(6)1:27.53WAHROONGA PREP
54Uma Von Stolzenheim45.06(5)43.72(5)1:28.78KAMBALA
67Mia Karedis44.88(4)44.57(7)1:29.45QUEENWOOD
713Lily Jarvis47.70(8)42.90(4)1:30.60ASCHAM
89Alyssa El-Hakim46.97(7)44.82(8)1:31.79AUST. INT. ACADEMY
96Anabelle Fayyad47.82(9)47.34(10)1:35.16ASCHAM
102Charlotte Gibson50.15(11)46.28(9)1:36.43PROUILLE CATHOLIC SCHOOL
1111Madison Gilson50.10(10)53.25(13)1:43.35KAMBALA
1212Emma Lugtenburg56.40(12)51.60(12)1:48.00QUEENWOOD
1310Arienh Wong1:02.13(14)51.16(11)1:53.29WOOLLAHRA PS
148Frankie Johnston1:00.87(13)54.39(14)1:55.26ST CATHERINES
1516Harriet Fuller1:24.10(15)1:13.34(15)2:37.44SEAFORTH PRESCHOOL
Snowboard Division 6 Boys
1405Dane Buman2:17.19(2)2:07.22(1)4:24.41BUNDEENA PS
Did not finish
404Baxter Torrance1:08.69(1)SCOTS
Snowboard Division 6 Girls
1401Chelsee Kelley50.99(1)50.00(1)1:40.99HOLY SPIRIT NICHOLLS
2402Halle McRae53.35(2)51.10(2)1:44.45GEORGES RIVER GRAMMAR
3400Eve Buman1:36.05(3)1:44.23(3)3:20.28BUNDEENA PS
Alpine Male 40 Yrs & Over
1356Timothy Stiel28.51(1)28.51
2348Kemble Cowan29.34(2)29.34
3351Bernd Emmert29.73(3)29.73
4=346Peter Kaldor30.29(4=)30.29
4=355Richard Logan30.29(4=)30.29
6360Richard Woods32.53(6)32.53
7359David McIlwaine34.26(7)34.26
8343Luke McCammon34.47(8)34.47
9358Louis McCrohon34.87(9)34.87
10350Arjen Lugtenburg42.06(10)42.06
11347Stephen White42.80(11)42.80
12345Ka-Wei Wong49.89(12)49.89
13353Ermond Morelli2:22.49(13)2:22.49
Alpine Male 39 Yrs & Under
1340Scott Bedingfield40.17(1)40.17
Alpine Female 40 Yrs & Over
1336Sabina Holldack33.35(1)33.35
2335Alex Wolfenden35.18(2)35.18
3333Katrina Cowan39.63(3)39.63
4334Adriane Lugtenburg45.62(4)45.62
Alpine Female 39 Yrs & Under
1331Karinne Bedingfield43.02(1)43.02
Snowboard Male 40 Yrs & Over
1541Ian Pitt36.61(1)36.61
2545Mark Tickle37.37(2)37.37
3543Peter Brose39.28(3)39.28
4542Charles Johnstone53.90(4)53.90
5544Stuart Buman55.20(5)55.20
Snowboard Male 39 Yrs & Under
1538Nicholas Masjuk32.13(1)32.13
2540Clint Isemonger37.91(2)37.91
3539Daniel Stevill41.74(3)41.74
Snowboard Female 40 Yrs & Over
1536Susan Tickle45.22(1)45.22
Snowboard Female 39 Yrs & Under
1533Jackie Gilson57.96(1)57.96